KOSMOS

1-5 LAT Kup bilet
K O S M O S to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie - taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, na wielkie skupienie i błogi odpoczynek. W tę sensoryczną i doznaniową podróż, kameralną grupę uczestników zabierze 3 artystów (w tym muzycy). Będą przemierzać wspólnie kosmiczną przestrzeń, najpierw odwiedzą układ słoneczny, a potem... teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczą z bliska inne bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedzą księżycowe wyspy, przefruną przez mgły i mgławice, może nawet spotkają czarne dziury. Dotkną gwiazd i przejdą po mlecznej drodze, być może  nawet na koniec wszechświata.
Projekt K O S M O S to blisko 500 m2 bezpiecznej, przytulnej "kosmicznej" przestrzeni, przygotowanej z myślą o naprawdę najmłodszych dzieciach - przestrzeni pełnej różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych i dotykowych, dostarczających wiele doznań sensorycznych, zachęcających do eksperymentowania i przeżywania.
Niezwykle ważnym elementem projektu jest muzyka, tworzona na żywo przez uzdolnionych, multiinstrumentalnych artystów. Pojawią się z pewnością tak nieziemskie instrumenty jak hand pan, który wygląda niczym kosmiczny spodek, didgeridoo, harfa, ngoni, czy balafon, ale spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie instrumenty: wiolonczelę, harfę, czy ukulele.
 
Projekt współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
 
Reżyseria: Agnieszka Czekierda
Scenografia: Studio Rygalik
Muzyka na żywo: Basia Derlak, Iza Lamik, Jolanta Kossakowska, Gwidon Cybulski, Igor Spolski, Jacek Szabrański, Sebastian Wielądek, Tomasz Waldowski 
Występują: Dagmara Bąk, Aleksandra Tomaś, Sonia Jachymiak, Maja Wachowska, Jędrzej Taranek, Arkadiusz Wrzesień
Czas trwania: 60 minut
Adresaci spektkalu: dzieci w wieku 1-5 lat
Cena biletu: 50 PLN
 
Premiera: 18 maja 2019
 
! UWAGA ! Wędrówki w KOSMOSIE odbywają się w drugiej siedzibie naszego teatru!
Adres:
TEATR MAŁEGO WIDZA Scena na Bednarskiej
ul. Bednarska 9, 00-310 Warszawa (Mariensztat)

 

Jak przygotować się do naszej wyprawy w KOSMOS?

 

Kilka ważnych słów o zasadach uczestnictwa w instalacji teatralnej KOSMOS

1. KOSMOS to przytulne i bezpieczne przestrzenie, których tematem przewodnim są różne obszary doświadczeń: dotykowych, słuchowych oraz wzrokowych. 

2. Trójka artystów (muzycy i aktor) stanie się przewodnikami grup dzieci i dorosłych wędrujących po KOSMOSIE. Kilka minut przed wejściem do odbędzie się spotkanie z przewodnikiem, który przekaże grupie ważne informacje dotyczące zwiedzania.

3. Na każdą przestrzeń przeznaczony jest określony czas, nad którym będzie czuwał przewodnik. Podczas zwiedzania prosimy rodziców i opiekunów o szczególną współpracę z przewodnikiem oraz stosowanie się do jego uwag i zaleceń. Ważne jest, aby żaden z uczestników nie odłączał się od swojej grupy do końca wędrówki.

4. Prosimy o przybycie do teatru najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem zwiedzania. Zwiedzanie KOSMOSU jest możliwe wyłącznie w grupie, do której zostały zakupione bilety. Osoby spóźnione nie będą miały możliwości dołączenia ani do swojej, ani do żadnej kolejnej grupy.

5. KOSMOS zwiedzamy bez obuwia, dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych (można przynieść ze sobą wygodne skarpetki lub po prostu pozwolić bosym stopom badać przeróżne faktury, po których będziemy stąpać). Warto być ubranym w sposób wygodny, by móc swobodnie przemierzać kosmiczne przestrzenie.

6. Buty, plecaki, wszelkie torby i okrycia wierzchnie należy zostawić w szatni teatru oraz  udostępnionych do tego celu, zamykanych szafkach -  uwalniamy ręce i ramiona na czas wędrówki.

7. Zabronione jest wnoszenie i spożywanie pokarmów oraz napojów w przestrzeniach  KOSMOSU.

8. Zabronione jest filmowanie i robienie zdjęć w trakcie zwiedzania.