RELACJA FOTOGRAFICZNA Z PREMIERY KOSMOSU


poniedziałek, 20 maja 2019

Scena TMW na Bednarskiej otwarta! 18 maja artystyczny projekt KOSMOS zainaugurował działalność naszej drugiej przestrzeni w Warszawie.

 

Kilka miesięcy przygotowań - poszukiwanie odpowiedniego lokalu, wiele godzin pracy nad projektem, ekspresowy remont, montaż scenografii, mnóstwo prób aktorskich i muzycznych, kilka potknięć, niekończące się dyskusje, nagłe olśnienia, niewielkie poprawki, twórcza praca oraz fantastyczne burze mózgów, by wreszcie wyłonił się z chaosu - nasz K O S M O S.

 

Projekt KOSMOS, na potrzeby którego został zaadaptowany lokal przy ul. Bednarskiej 9, to blisko 500 m2 przestrzeni przygotowanej z myślą o naprawdę najmłodszych dzieciach. Druga scena Teatru Małego Widza - Scena na Bednarskiej, na warszawskim Mariensztacie, pomieściła gigantyczną instalację teatralną pełną różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych i dotykowych. Właśnie stąd, niemal w każdy weekend, przez najbliższe 3 lata, będziemy odbywać loty załogowe w KOSMOS.

 

Z kapsuły czasu pomkniemy przez świetliste galaktyki, doświadczymy stanu nieważkości, przefruniemy przez deszcz meteorytów, by dotrzeć na planetę kosmicznych dźwięków, którymi zaczaruje nas jedyny w swoim rodzaju instrument - rurofon. Zajrzymy na planetę cekinowej lawy i będziemy stąpać po mlecznej drodze, a podczas całej tej podróży usłyszymy jeszcze inne nieziemskie instrumenty, takie jak hand pan, który wygląda niczym kosmiczny spodek, didgeridoo, harfę, ngoni, czy balafon. Spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie: wiolonczelę, harfę, czy ukulele.

 

Podczas premierowego weekendu KOSMOS odwiedziło ponad 500 małych i dużych astronautów. Dziękujemy za pełne emocji, wspólne loty i zapraszamy na Bednarską 9 wszystkich, którzy marzą o nieziemskich podróżach.

 

Projekt współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

 

Reżyseria: Agnieszka Czekierda

Scenografia: Studio Rygalik

Muzyka na żywo: Basia Derlak, Iza Lamik, Jolanta Kossakowska, Gwidon Cybulski, Igor Spolski, Jacek Szabrański, Sebastian Wielądek 

Występują: Lena Kowalska, Jędrzej Taranek, Arkadiusz Wrzesień, Aleksandra Tomaś

Czas trwania: 60 minut

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat

 

kosmos.teatrmalegowidza.pl

 


Powrót

KOSMOS - największa premiera Teatru Małego Widza środa, 1 maja 2019

KOSMOS - największa premiera Teatru Małego Widza

Przygotowania do naszej największej premiery teatralnej nadal trwają, a bilety na premierowe pokazy, które odbędą się 18 i 19 maja są już dostępne w sprzedaży!

Czytaj więcej